Anasayfa / Teknoloji / WannaCry’ı durduran adam gözaltında!

WannaCry’ı durduran adam gözaltında!

Son yılların en büyük saldırılarından birisi olan WannaCry saldırısında, virüsün güvenlik zafiyetini keşfederek milyonlarca insanı kurtarmayı başaran güvenlik araştırmacısı Marcus Hutchings geçtiğimiz günlerde DEFCON için gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde FBI tarafından gözaltına alınmıştı.

Mahkemeye çıkan ve 40 yıl hapsi istenen Marcus, 30.000 $ kefalet ile serbest kalabilecek. Ayrıca kefaletin üstüne ABD sınırları içerisinde GPS çipsiz bir şekilde bulunamayacağına hükmeden mahkeme, bu karara gerekçe olarak ise Marcus’un 2014 yılında dünyadaki bir çok bankayı etkileyen Kronos virüsünün yapım sürecinde desteğinin olmasını gösterdi.

Yapılan bu gereksiz tutuklama ve cezaya dünya çapından tepkiler yükselmesine rağmen mahkeme kararında bir değişiklik yapmadı. Marcus‘un masum olduğuna inanan büyük bir kesim Twitter‘dan Marcus‘a olan desteğini sürdükmekte. 

Bakalım bu tepkiler mahkemenin kararını yeniden gözden geçirmesini sağlayacak mı?

:: Sizce Marcus Hutching suçlu mu?

SDN – ShiftDelete.Net

Hakkında admin

Ek Kontrol

Samsung Galaxy A5 (2018) geliyor!

Samsung SM-A5300 adıyla Geekbench servisinde gözüken cihaz, Galaxy A5 (2017) halefi Galaxy A5 (2018) olarak karşımıza çıkabilir! İşte, muhtemel Galaxy A5 (2018) performansı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir