Anasayfa / Teknoloji / Xbox One’dan geriye uyumluluk müjdesi!

Xbox One’dan geriye uyumluluk müjdesi!

Teknosa desteği ile E3 2017 SDN’de devam ediyor. Microsoft, Electronic Entertainment Expo (E3) etkinliğinde Xbox One kullanıcılarına önemli bir müjde verdi. oyun konsolu sahipleri bundan böyle orijinal Xbox oyunları için sunulan geriye dönük uyumluluk desteği sayesinde, klasikleşen oyunları da oynama olanağı elde edecek.

Xbox One X hakkında her şey!

Klasikleşen oyunlar Xbox konsollarda tekrar hayat buluyor

Microsoft’tan Albert Penello, Twitter hesabı üzerinden gönderdiği tweet ile orijinal Xbox disklerinin çalışır hale geleceğini, Xbox Live’da yer alan dijital lisansların devredileceğini ve tüm üç nesilde de sistem bağlantılı oyun oynanabileceğini duyurdu. Tabii ki tüm bu durum tüm oyunlar için geçerli olmayacak ve başta oyun listesi sınırlı kalacaktır.

17-06/12/xbox-geriye-donuk-uyumluluk-sdn-02.jpg

Özellikle eski Xbox oyunlarının, sistem bağlantısı üzerinden yerel çoklu oyuncu şeklinde oynanabilecek olması dikkat çekiyor. Yani desteklenen oyunlarla, Xbox’ı Xbox 360’a ve onu da Xbox One’a bağlayarak bir LAN partisi gerçekleştirmek mümkün olacak.

Şu an için hangi orijinal Xbox oyunlarının Xbox One için de sunulacağı açıklanmış değil. Ek olarak bu Microsoft bu özelliği ne zaman hayata geçireceğini de detaylandırmadı. Öte yandan geriye dönük uyumlulukla Xbox 360 için 460 kadar oyunun oyuncuların emrinde olduğunu vurgulayalım. Daha fazla detayın E3 bitmeden paylaşılması bekleniyor.

:: Xbox oyun konsolları için sunulan geriye dönük uyumluluk desteği konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Hakkında admin

Ek Kontrol

Samsung Galaxy A5 (2018) geliyor!

Samsung SM-A5300 adıyla Geekbench servisinde gözüken cihaz, Galaxy A5 (2017) halefi Galaxy A5 (2018) olarak karşımıza çıkabilir! İşte, muhtemel Galaxy A5 (2018) performansı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir